Mając na uwadze dobro i zdrowie naszych Najmłodszych Pacjentów, wykonujemy u dzieci badanie słuchu metodą zabawową.
Korzystamy z niezwykłego sprzętu Audiometru Doktor Magic, który pozwala na uzyskanie rzetelnych wyników w ocenie progu słyszenia u dzieci od 3 roku życia.

 

Audiometria zabawowa – na czym polega ?

Badanie odbywa się w wygłuszony gabinecie, ale przypominającym do złudzenia pokoik dziecięcy. Na początku wyjaśnimy zasadę zabawy po czym Twoja pociecha będzie miała założone słuchawki na uszy. Podczas badania dziecko wciela się w rolę lekarza, który pomaga wyleczyć zwierzątka. Twój mały lekarz będzie świetnie się bawił, sprawdzając stan zdrowia wszystkich pacjentów. Na interaktywnym ekranie dziecko wybiera zwierzątko, które chce wyleczyć jako pierwsze. Naciskając na brzuszek zwierzątka, sprawdza jego samopoczucie. Jeżeli zwierzątko wydało dźwięk – dziecko naciska na szczęśliwą postać – zwierzątko może mówić, jest zdrowe. Jeżeli zwierzątko nie wydało dźwięku –  dziecko naciska na smutną postać i przepisuje mu szalik jako lekarstwo. Wynikiem badania jest wykres – audiogram – z krzywą progową słyszenia dla przewodnictwa powietrznego, na podstawie którego możliwe jest określenie wielkości ubytku słuchu. Wizyta u specjalisty może u dzieci budzić sprzeczne emocje. Dzięki badaniu w formie zabawy maluchy mogą bawić się w odgrywanie ról, ale także oswoić się z wizytą w gabinecie diagnostycznym.

Audiometria zabawowa – jak przygotować dziecko do badania?

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie Pacjenta do badania.

 

Audiometria zabawowa – w jakim wieku można wykonać badanie?

U dzieci od 3 roku życia. Genialne badanie podczas, którego Twoje dziecko ma sprawdzany słuch w formie zabawy.

 

Audiometria zabawowa – kiedy wykonać?

Badanie audiometrii zabawowej u dziecka powyżej 3 r.ż. jest badaniem diagnostycznym w przypadku podejrzenia niedosłuchu, zaburzeń koncentracji i uwagi słuchowej, terapii logopedycznej, jak również w przypadku kontrolnym po infekcjach lub zapaleniach ucha zewnętrznego lub środkowego, diagnostyki do oceny III migdałka gardłowego.

 

Audiometria zabawowa – ile trwa badanie?

Badanie w formie zabawy trwa około 15 minut.

 

Audiometria zabawowa– ile kosztuje badanie?

Koszt badania to 50 zł.

 

W celu umówienia terminu badania oraz uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z rejestracją pod numerem telefonu 577 832 000 lub 577 832 666.