Dobór aparatu słuchowego powinien być przeprowadzony przez specjalistę ds. słuchu, czyli audiologa lub protetyka słuchu. To osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w doborze aparatu słuchowego, które pozwolą na osiągnięcie najlepszych efektów i jak największego komfortu noszenia.

Specjalista ds. słuchu przeprowadza dokładne badania słuchu, ocenia stopień utraty słuchu i dobiera aparat, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom pacjenta. Przy doborze aparatu słuchowego należy również wziąć pod uwagę indywidualne preferencje i styl życia pacjenta.

Warto zwrócić uwagę, że dobry specjalista ds. słuchu nie tylko dobierze odpowiedni aparat słuchowy, ale również przeprowadzi dokładne szkolenie i zapewni wsparcie techniczne i opiekę pacjenta po zakupie aparatu.

  •  Nie dobieraj aparatu słuchowego samodzielnie.
  •  Nie noś aparatu słuchowego po kimś, ponieważ nieodpowiednio ustawiony aparat słuchowy może pogorszyć słuch i nie przynieść oczekiwanych efektów.
  • Nie kupuj wzmacniaczy słuchu na bazarach czy gazetach, te urządzenia nie podlegają żadnym regulacją prawnym. Ich wzmocnienie przekracza bezpieczny poziom głośności dźwięków nawet o 50%. Mogą powodować trwały niedosłuch.

 

Jeśli masz jakiekolwiek objawy utraty słuchu, skontaktuj się z nami, abyśmy mogli pomóc Ci lepiej słyszeć.

 

Rejestracja wizyt w Gnieźnie i Wrześni pod numerami telefonu: