Punkt Diagnostyki Słuchu a.d.audio świadczy usługi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia

Możesz skorzystać z dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia do zakupu Twoich aparatów słuchowych. Nigdy wcześniej nie było to tak proste.

 

Dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia to nie jedyna pomoc, jaką mogą otrzymać nasi pacjenci przy zakupie aparatów słuchowych.

Dodatkowe środki zapewnia także PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). To dofinansowanie przysługuje się osobą posiadającym orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i spełniającym wyznaczone kryteria dochodowe.

Z przyjemnością udzielimy Ci wszystkich informacji o obowiązujących kryteriach i warunkach, są one ustalane indywidualnie, dla każdego powiatu oddzielnie.

 

Kwota dofinansowania na zakup aparatu słuchowego

Osoby dorosłe

(powyżej 26. roku życia)

1050 zł

Dzieci i młodzież

(do 26. roku życia)

3000 zł

Osoby represjonowane
oraz inwalidzi wojenni

1500 zł

 

Kwota dofinansowania na zakup wkładki usznej

Osoby dorosłe

(powyżej 26. roku życia)

50 zł

Dzieci i młodzież

(do 26. roku życia)

60 zł

Osoby represjonowane
oraz inwalidzi wojenni

50 zł

Dzieci i młodzież mogą otrzymać dofinansowanie na zakup aparatów słuchowych co 3 lata, natomiast wkładek zgodnie z zaleceniem lekarza. Osoby po 26. roku życia możliwość dofinansowania mają co 5 lat.

 

Wybór aparatu słuchowego to nie lada wyzwanie. Pamiętaj, że musi być on dobrany pod okiem wykwalifikowanego protetyka słuchu. Tylko wtedy będziesz naprawdę zadowolony i usłyszysz korzyści z jego użytkowania. Nasi protetycy słuchu dopasują Ci takie urządzenie, by spełniało Twoje największe oczekiwania a co najważniejsze by zmieściło się w zakładanym przez Ciebie budżecie.

 

Jedno jest pewne, aparat słuchowy ma Ci pomagać przez znaczną większość dnia. Będziesz z niego korzystać przez siedem dni w tygodniu, dlatego tak ważne jest porównanie różnych modeli aparatów słuchowych. Wiedz, że ceny modeli podstawowych a ceny modeli klasy premium są mocno zróżnicowane.

Nie martw się na zapas, podpowiadamy, jak wybrać aparat słuchowy na miarę potrzeb i finansowych możliwości.