W piątek 11 czerwca 2021 rozpoczęło się piłkarskie święto, długo wyczekiwane EURO2020.  Kibicie i sympatycy piłki nożnej czekali na to wydarzenie sportowe bardzo długo.

Każdy transmitowany mecz to bardzo dobry powód, by spotkać się z przyjaciółmi. Ten czas wpływa nie tylko pozytywnie na relacje z innymi, ale również na nasz nastrój. Spotkania w gronie przyjaciół i udane życie towarzyskie poprawiają zadowolenie z życia. Wszystko to ma pozytywne skutki tylko wtedy, gdy nie mamy problemów ze słuchem. Osoby borykające się z niedosłuchem nie cieszą się ze spotkań rodzinnych, ponieważ powodują one u nich dyskomfort. Sama myśl o spotkaniu w większym gronie osób powoduje u nich strach i wycofanie, bo wiedzą, że nie będą umieli odnaleźć się w rozmowie.

Powody? Niedosłuch skutkuje problemami ze zrozumieniem mowy. Osoba uczestnicząca w rozmowie nie wyłapuje wszystkich słów lub słyszy je przeinaczone np. płaz-głaz, niestety najczęściej wstydzi się do tego przyznać. Woli wielokrotnie narażać się na irytację otoczenia, niż powiedzieć: niedokładnie usłyszałem, o co ci chodziło. Najczęściej winę, za swoje problemy zrzucając na innych, myśląc, że większość ludzi mówi niewyraźnie.

Nie zwlekajcie, przyprowadźcie do nas swoich bliskich albo sąsiadów, którzy tracą słuch. My umiemy im pomóc – przekonuje Protetyk Słuchu z Punktu Diagnostyki Słuchu a.d.audio we Wrześni.